top of page
Dominika3.jpeg

o CENTRUM DOBROCZYNOŚCI LEKARSKIEJ

Pod parasolem Fundacji działa równolegle wiele projektów, możesz nas znać jako Doctors Africa. Przeczytaj o naszej misji.

NASZA MISJA.

Jesteśmy grupą lekarzy i studentów medycyny, którzy pragną swoimi zdolnościami zawodowymi wspierać społeczności w Afryce. Z małego pomysłu i pierwszych spotkań w gronie wolontariuszy powoli kiełkowała wspólna idea.

 

Nasze działania skupiają się na przeprowadzaniu konsultacji, badań specjalistycznych, zabiegów operacyjnych oraz na edukacji społeczności w Tanzanii, Rwandzie czy Ugandzie. Dzielimy się wiedzą medyczną z lokalnym personelem medycznym przeprowadzając warsztaty pierwszej pomocy, antybiotykoterapii, ultrasonografii czy wsparcia psychologicznego. Dostarczamy sprzęt i szkolimy w jego obsłudze lokalnych ratowników, pielęgniarki oraz lekarzy.

 

Cały czas rozwijamy się, tak aby z coraz lepszym skutkiem wspierać i edukować w miejscach, które tego najbardziej potrzebują.

 

Nasza Fundacja to nie tylko misje i szkolenia w Afryce Wschodniej w ramach Doctors Africa. Rozszerzyliśmy działalność Centrum Dobroczynności Lekarskiej na również bliższe potrzeby.

 

Od kilku lat aktywnie prowadzimy projekt Bezmedyczni, którego celem jest pomoc osobom w kryzysie bezdomności, dla których dostęp do opieki zdrowotnej jest utrudniony. W 2022 roku stworzyliśmy inny projekt - Doctors Ukraine, w ramach którego stworzyliśmy czasowe i stałe ambulatoria medyczne dla osób dotkniętych wojną i kryzysem uchodźczym w Ukrainie. Obecnie obejmuje on również aktywizację prozdrowotną pacjentów i próbę włączenia ich do publicznej ochrony zdrowia.

ZOBACZ JAK DZIAŁAMY

WSPIERAJĄ NAS

Jesteśmy niezwykle wdzięczni za każde okazane wsparcie. Zarówno wobec stałych darczyńców, patronów jak i osób wspierających nas na co dzień. Dziękujemy, to dzięki Wam możemy nieść pomoc.

a6460293-87f9-4aa9-8f10-f672d40b1265_edi
Screenshot 2023-11-26 at 10.45_edited.jpg
ujcm_logo_edited.jpg
msz_logo_edited.jpg
zm_logo_edited.jpg
bottom of page